Skip to content

Nova Vitas on FET sama edukas kui IVF ja ICSI

Embrüote külmutamine

Kui kunstliku viljastamise protseduurist jääb üle hea kvaliteediga embrüoid, siis on võimalik need külmutada ja säilitada lämmastiku keskkonnas. Embrüod saab vajadusel tulevikus uuesti üles sulatada ning kasutada külmutatud embrüo siirdamise protseduuris (FET frozen embryo transfer).

Vastavalt Eestis kehtivale Embrüokaitse seadusele võib külmutatud embrüoid säilitada kuni 7 aastat.

Embrüo esimesed kolm päeva.

Külmutatud embrüo siirdamine ehk FET

Külmutatud embrüoid saab kasutada, kui esimene IVF või ICSI protseduur mingil põhjusel ei õnnestunud, samuti kui mõne aasta pärast soovitakse perre teist last. Arst võib soovitada kõikide embrüote külmutamist näiteks siis, kui naisel esineb peale munasarjade stimulatsiooni hüperstimulatsiooni oht. Sellisel juhul pannakse kõik embrüod külma ja embrüo siirdamine võib toimuda näiteks järgmisel kuul, kui naise organism on munasarjade stimulatsioonist taastunud.

Peale sulatamist säilib tavaliselt enam kui 90 % külmutatud embrüotest. Tavaliselt jälgitakse laboris, kas sulatatud embrüod hakkavad edasi arenema ja siirdatakse seejärel naise emakasse. Mõnes peres võivad kasvada eri vanusega lapsed, kelle viljastumine toimus samal päeval, aga embrüote siirdamise vahel on olnud mitmeid aastaid.

Nova Vita kliinikus on viimastel aastatel oluliselt tõusnud FET protseduuride tulemuslikkus. Keskmiselt õnnestub 30-40% FET protseduuridest.

Loe ka meie blogipostitust: Elu algus eskimona.

Külmutatud embrüoid ja sugurakke säilitatakse vedela lämmastiku keskkonnas, kus tagatakse sabiilne keskkond vajadusel aastateks.