Skip to content

Eesti viljatusraviekspert prof. Andres Salumets nimetati Karolinska Instituudi reproduktiivmeditsiini professoriks. Ühtlasi liitus prof. Salumets teaduskonsultandina Nova Vita ja Ovumia viljatusravikliinikutega, et pakkuda Eesti ja Soome patsientidele parimat ravi.

Teadaolevalt on prof. Salumets esimene eestlasest professor Karolinska Instituudis, mis on üks Euroopa suuremaid ja prestiižsemaid meditsiiniülikoole. Salumets asub ametisse Instituudi CLINTEC (sünnitusabi ja günekoloogia) osakonnas.

Eesmärgiga tuua Eesti ja Soome patsientideni kõige uuemaid viljatusravi võimalusi, alustas prof. Salumets koostööd ka Nova Vita ja Ovumia grupi kliinikutega Eestis ja Soomes.

“Lastetuse ravi kliinikute igapäevatöö on keeruline ning nõuab patsientide ravikvaliteedi ja – tulemuslikkuse tagamiseks meditsiini teadussaavutuste kiiret juurutamist,“ selgitas prof. Salumetsa ametisseasumist Nova Vita ja Ovumia kliiniku juhataja dotsent Pekka Sillanaukee.

Prof. Andres Salumetsa sõnul oli koostöö uus algus Nova Vita Kliinikuga tema jaoks emotsionaalselt väga positiivne, kuna ta Nova Vita esimese embrüoloogina andis ta ka oma panuse kliiniku esimese lapse sünnil 25 aastat tagasi. “Olen tegelenud viimastel aastatel peamiselt lastetuse ravi efektiivsemaks muutvate tehnoloogiate arendusega. Seetõttu on koostöö Nova Vita Kliinikuga mulle oluliseks võimaluseks lüüa kaasa kliinilises töös, mis oma otseses suhtluses patsientidega pakub alati positiivseid emotsioone,“ rääkis Salumets.

Prof. Salumets on tegelenud lastetuse raviga juba üle kahekümne aasta. Viimasel aastakümnel on ta osutanud suuremat tähelepanu lastetuse ravi tehnoloogiate arendamisele. Käesoleval hetkel töötab Andres Salumets ka Tartu Ülikooli reproduktiivmeditsiini professorina ning laborimeditsiini firma Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus juhatuse liikmena. Lisaks on Andres Salumets Helsingi Ülikooli külalisprofessor ja Balti IVF Seltsi president.

Nova Vita Kliinik on viljatusravi kliinik Tallinnas, mis on aidanud järglasi saada tuhandetel Eesti peredel juba üle kahekümne aasta. 1995. aastal loodud Nova Vita oli esimene lastetuse ravi erakliinik Eestis. Nova Vita on alates oma loomisest pidanud oluliseks panustada lastetuse ravi tehnoloogiate arengusse. Ühena esimetest alustas Nova Vita lastetuse raviga kehavälise viljastamise ehk IVF meetodil. Nova Vita Kliiniku kollektiiv on osalenud mitmetes teadusuuringutes, mille tulemusena on kliinilisse kasutusse jõudnud mitmed uuendused, mis on parandanud lastetuse ravi tulemuslikkust ja kvaliteeti. Alates 2017. aastast kuulub Nova Vita rahvusvahelisse fertiilsuskliinikute OVUMIA ketti, kuhu kuuluvad lisaks Tallinna kliinikule IVF kliinikud Helsingis, Tamperes ja Jyväsküläs.

Rohkem informatsiooni:

https://news.ki.se/new-professor-of-reproductive-medicine-starts-at-the-division-of-obstetrics-and-gynecology-clintec

Dotsent Pekka Sillanaukee
Nova Vita / OVUMIA grupi lastetuse ravi kliinikute juhataja
pekka.sillanaukee@ovumia.fi

Prof. Andres Salumets
Nova Vita / OVUMIA grupi lastetuse ravi kliinikute teaduskonsultant
Andres.Salumets@ccht.ee