Skip to content

NOVA VITA KLIINIK AS

PRESSITEADE

22.08.2017

Alates käesolevast nädalast on Nova Vita Kliiniku Soome partner Ovumia grupp juhtiv viljatusravi pakkuv kliinikute kett Põhja-Euroopas, omandades Terveystalo´lt Fertinova kliinikud Helsingis ja Jyväskyläs.

Kokku pakuvad Nova Vita ja Ovumia ketis kaasaegseid lastetuseravi teenuseid ja arendavad viljatusravi teaduspõhiseid meetodeid neli kliinikut Eestis ja Soomes.

“Tegemist on meie strateegilise kasvu jätkumisega nii teaduspõhises kui ka geograafilises plaanis” kinnitas Nova Vita ja Ovumia juhatuse esimees Pekka Sillanaukee.

Nova Vita kliiniku juhataja Karin Rosenstein kinnitab, et Soome partnerkliiniku Ovumia laienemine on Nova Vitale väga hea uudis.

“Tänu Nova Vita ja Ovumia IVF kliinikute meditsiinipersonali kõrgele kompetentsile ja parima tehnoloogia kasutamisele saame pakkuda kvaliteetset viljatusravi teenust veelgi enamatele paaridele,” kinnitab ta.

Ovumia gruppi kuuluvate kliinikute abil on sündinud juba üle 12 000 lapse. Liitunud IVF kliinikud teevad kokku aastas üle 2000 viljatusravi tsükli. Laienemisega suureneb kliinikutevaheline teadmiste ja kogemuste vahetus veelgi, mis aitab kaasa viljatusravi arendamisele nii Eestis kui ka Soomes.

Ovumia avas 2015.aastal Soome esimese munarakupanga ning aitas seejärel teha ettevalmistusi ka Nova Vita munarakupanga käivitamiseks, tagades siinsete töötajate väljaõppe ja investeerides Nova Vita IVF laborisse.

Alates 2017.a. on võimalik naistel säilitada oma munarakke Nova Vita munarakupangas ning kiiremini saab aidata ka neid naisi, kes vajavad doonormunarakke.

Terveystalo on erakliinik, mis on pakkunud erinevaid meditsiiniteenuseid Soomes. “Loobume viljatusravi teenusest ja keskendume rohkem üldisele haiglateenusele ning hambaravile“mainis Terveystalo Direktor Lasse Parvinen. Juba 2015 aasta novembris ostis Ovumia Terveystalolt Fertinova Tampere, mis liideti Ovumia viljatusravikeskusega 2016.

Ovumia ja Nova Vita on juhtivad IVF kliinikud Soomes ja Eestis ning gruppi kuuluvates kliinikutes toimub pidev teenuste arendamine, et tõsta viljatusravi efektiivust. Mõlemas kliinikus on olemas toimivad muna- ja seemneraku pangad, et pakkuda sugurakkude säilitamise võimalust või aidata lastetuid paare, kes vajavad doonorsugurakke.

Lisaks pakub Ovumia Kliinik juba aastaid ka embrüote diagnostikat, mis aitab valida siirdamiseks geneetiliselt terve embrüo. Embrüote geneetiline testimine on abiks neile paaridele, kelle tulevasel lapse on suur risk pärida raske geneetiline haigus või paaril on olnud korduvaid raseduse katkemisi, mille põhjus on jäänud selgusetuks. “Koostöös Soome kolleegidega soovime embrüote geneetilist testimist õige pea pakkuda ka Nova Vita klientidele, et aidata neid paare, kellel on lapse saamine olnud veelgi keerulisem” ütles Nova Vita Kliiniku juhataja Karin Rosenstein. 

Nova Vita

Nova Vita Kliinik on juhtiv viljatusravi kliinik Eestis, mis tegutseb aastast 1995. Meeskonnal on üle 20 aasta kogemusi ja töö tulemusena on sündinud juba üle 2000 beebi. Nova Vita kliinik on pikaaegne Eesti Haigekassa lepingupartner ja kuni 40 aastased (kaasa arvatud) ravikindlustusega naised saavad IVF ravitsükli tasuta. Lisaks teenindatakse erapatsiente nii Eestist kui ka teistest riikidest

Ovumia

Ovumia OÜ on juhtiv viljatusravi pakkuv kliinik Soomes, mis on olnud reproduktiivmeditsiini eestvedaja Soomes. Ovumia Fertinoval on kliinikud Tamperes, Helsingis, Jyväskyläs ja partnerkliinik Tallinnas.

Fertnova ja AVA kliinikud

Fertinova kliinikud (tuntud ka AVA Clinics Finland) on olnud pika ajalooga viljatusravi kliinik Soomes. AVA Clinic Tampere, mis loodi juba 1993, on olnud viljatusravi ja sellega seotud teenuste pikaaegne arendaja. 2015. aasta omandas Ovumia Terveystalolt Fertinova Tampere, mis liideti Ovumia viljatusravikeskusega 2016. a.