Skip to content

Millal tasub uuringutele tulla?

Paljud paarid on mures, et kas nad saavad lapsi. Ebakindlus suureneb, kui lapseootele ei jääda ka pärast kuudepikkust üritamist. Võtke meiega julgesti ühendust, kui teie lapsesoov pole täitunud vähemalt ühe aasta jooksul: novavita@novavita.ee

Viljatus võib puudutada pea iga kuuendat paari. Meie kogenud arstid teevad vajalikud uuringud, et selgitada viljatuse põhjuseid ning igale paarile koostatakse individuaalne raviplaan. Isegi, kui ei selgu viljatuse konkreetne põhjus, saab seda üldjuhul ravida ja 80–85% paaridest saavad tänapäeva viljatusravi meetoditest abi.

Esimene visiit

Esimesel visiidil küsitleb arst paari ning analüüsib hoolikalt kõiki võimalikke viljatust põhjustavaid tegureid nii paari tervislikus seisundis kui ka elustiilis. Üldjuhul tehakse naisele günekoloogiline läbivaatus ja ultraheliuuring. Mehe esmaseks viljakuse uuringuks on spermaanalüüs.

Paarile koostatakse üksikasjalik plaan kõigi vajalike uuringute tarvis ja antakse ülevaade lastetuse ravi meetoditest. Kui lastetust on juba varem mujal uuritud või ravitud, siis on soovitatav kõik asjakohased dokumendid esimesele konsultatsioonile kaasa võtta.

Kõigepealt püütakse lastetusuuringutega leida vastus järgmistele küsimustele:
– Kas naisel küpseb ja ovuleerub igas kuus munarakk?
– Kas mehe spermas on piisavalt liikuvaid seemnerakke?
– Kas sugurakud saavad kohtuda ehk kas naise munajuhad on avatud?

Täpsema info saamiseks palume registreerida aeg meie kliiniku viljatusravi arsti vastuvõtule.