Skip to content

Ovulatsiooni esilekutsumine

Ovulatsiooni esilekutsumine ehk induktsioon tähendab, et munaraku küpsemisele ja selle ovulatsioonile aidatakse kaasa toetava hormoonraviga. Ovulatsiooni induktsioon on soovitatav, kui naisel on ebaregulaarne menstruatsioonitsükkel või see puudub sootuks. Hormoone saab manustada tablettidena või nahaaluste süstidena. Ravi kulgu jälgitakse ultraheliuuringu abil ning hormoonide taset kontrollitakse vereanalüüsidega.

On oluline teada, et ovulatsiooni induktsiooniga võib kaasneda risk mitmikraseduse tekkeks, kuna ravimite abil võib naisel korraga küpseda rohkem kui üks munarakk.

Emakasisene inseminatsioon, IUI

Emakasisene inseminatsioon ehk IUI (intra uterine insemination) on meetod, mille puhul viiakse mehe liikuvad seemnerakud spetsiaalse kateetri abil naise emakasse, arvestades munaraku ovulatsiooni aega, suurendades nii rasestumise tõenäosust. IUI meetodit tasub kindlasti proovida, kui tegemist on kerge mehepoolse probleemiga ning samuti ka ebaselge viljatuse korral. IUI puhul arvestatakse naise enda menstruaaltsüklit ning munaraku viljastumine toimub naise enda organismis.

Kui naisel puudub partner, siis saab IUI protseduuril kasutada doonorseemnerakke. Nova Vital on oma spermapank. Lisaks on võimalik tellida doonorseemnerakke Taani spermapankadest: European Sperm Bank ja Cryos International.