Skip to content

Munarakudoonoriteks on noored ja terved naised

Doonormunarakud

Kui naisel endal enam munarakke ei ole või on nende kvaliteet oluliselt langenud, siis on võimalik kasutada doonormunarakke. Doonormunarakkude kasutamine on soovitatud üle 43 aastastel naistel, kuna munarakkude kvaliteet langeb ning tõenäosus lapse sünniks oma munarakkudega on alla 1 %.

Doonorrakkude kasutamine on näidustatud ka siis, kui sündival lapsel on risk pärida geneetiline haigus. Nova Vita Kliinikul on aktiivne doonorprogramm ja kasutada saab nii värskeid, kui ka külmutatud doonormunarakke.

Nova Vita munarakudoonorid on terved noored naised

  • vanus 20-33
  • läbinud arstliku kontrolli ja põhjalikult nõustatud
  • testitud haiguste suhtes (nt HIV, Hepatiit B ja C, süüfilis, klamüüdia, gonorröa jm…)
  • läbinud geneetilise testimise (kromosoomanalüüs, Fragiilne X, Tsüstiline Fibroos)
  • ei suitseta
  • munarakke annetatakse anonüümselt

Tavaliselt soovib munarakke vajav naine, et munarakudoonori välimus oleks võimalikult sarnane tema enda välimusega. Nova Vita doonorite koordinaator aitab leida naisega kõige sarnasema munarakudoonori.

Eestis on munarakkude doonorlus anonüümne. Vastavalt kehtivatele seadustele avalikustatakse doonori kohta järgnev info: rahvus, nahavärv, haridus, perekonnaseis, laste olemasolu, pikkus, kehaehitus, juuste värv, silmade värv. Munarakudoonoriks võib olla ka naise lähisugulane (nt õde).

Kui vajate kehavälist viljastamist doonorrakkudega, siis palume esmalt tulla meie kliiniku viljatusravi arsti vastuvõtule.