Skip to content

Nova Vita spermadoonorid on noored ja terved mehed

Doonorsperma

Teatud juhtudel on vaja kasutada IVF protseduuris doonorseemnerakke, kuna vahel ei leidu mehe spermas seemnerakke või on mehe oma seemnerakkude liikuvus või kvaliteet oluliselt langenud. Ka üksikutel naistel, kes ei ole leidnud sobivat partnerit, on võimalus kasutada doonorseemnerakke. Nova Vital on oma spermapank ja protseduure doonorspermaga saab planeerida väga kiiresti.

Nova Vita spermadoonoriteks on noored ja terved mehed:

  • 18 kuni 40 aastased (tavaliselt 18 kuni 35 aastased)
  • läbinud arstliku kontrolli ja analüüsitud haiguste suhtes (nt testitud HIV 1/2, Hepatiit B ja C, süüfilise, klamüüdia, gonorröa jm suhtes…)
  • teostatud geneetilised uuringud (kromosoomid, tsüstiline fibroos)
  • enne kasutuselevõttu on doonorrakud karantiinis (6 kuud)
  • sugurakkude doonorlus on Eestis anonüümne

Viljatusravi saaval paaril on võimalik teada ainult doonori bioloogilisi ja sotsiaalseid andmeid nagu rahvus, nahavärv, haridus, perekonnaseis, laste olemasolu, pikkus, kehaehitus, juuste ja silmade värv.

Koostöö teiste spermapankadega

Nova Vital on koostööleping European Sperm Bank (ESB) ja Cryos International spermapankadega, kust saab soovi korral tellida anonüümsete või mitteanonüümsete spermadoonorite seemnerakke. Kui soovite tellida doonorspermat ESB või Cryos pangast, siis saatke meile välja valitud doonori profiil ja Nova Vita aitab teha tellimuse ning organiseerib rakkude transpordi Nova Vita Kliinikusse.

Kui soovite lisainfot protseduuride kohta doonorseemnerakkudega, siis kontakteeruge julgesti!