Koroonaviirus ja muudatused kliiniku töökorralduses ›

Psühholoogiline nõustamine

Nõustamine viljatusravi ja raseduskriisi ajal

Viljatusest teadasaamine ja viljatusravi protsess võib olla raske katsumus ning emotsionaalselt vastuoluline. Sageli juhtub see ootamatult, mis tekitab tugevaid ja vastakaid tundeid. See kõik on lubatud ja normaalne. Oluline on teada, et te pole oma mõtetega üksi. Lastetuse raviga kaasneva stressiga aitab Nova Vita kliinikus toime tulla psühholoog, raseduskriisi nõustaja ja paarisuteteraapia praktiseerija Kairi Tozen-Pütsepp.

Olete oodatud psühholoogilisele nõustamisele, kui:

  • Olete saanud teada, et lapse saamine loomulikul teel ei õnnestu;
  • Soovite tuge, et tulla toime emotsioonidega viljatusravi ajal;
  • Kasvatada lähedust partneriga;
  • Õppida oskusi suhtlemisel lähedastega.

Raseduskriisi nõustaja vastuvõtule on oodatud kõik need naised, mehed ja pered, kes vajavad psühholoogilist toetust kohanemiseks muutuste või traumaatiliste sündmustega perioodil, mis on seotud pere planeerimise,raseduse katkemise või katkestamise, lapseootuse, lapse sünni ning emaduse ja lapsevanemaks kasvamisega. Samuti saab nõustaja juures vajalikku toetust ja teavet juhul, kui paarisuhe vajab tugevdamist pere juurdekasvu ajal.

Imago paarisuhteteraapia aitab luua ja kogeda teadlikku ja turvalist suhet. Imago aitab paremini mõista erinevaid arenguetappe ja suundi meie suhetes ning kuidas erimeelsustega toime tulla. Imago suhteteraapia baasuskumuseks on see, et me oleme sündinud suhtest, haavata saanud suhtes ja ka tervenemine saab toimuda läbi suhte. Sageli puudub partneritel oskus ja võime teineteist kuulata ja mõista nii, et sellest nende suhtele kasu oleks. Terapeut aitab paaril näha oma käitumise tagamaid, millest saab alguse tervenemine. Terapeut julgustab saama teadlikumaks iseenda ja oma suhtluspartneri viisist suhelda maailmas tuntud Imago suhtlustehnika- dialoogi vahendusel.

Imago paarisuhteteraapia sobib paaridele, kes:

  • seisavad silmitsi raskustega oma suhetes ning soovivad leida lahendusi,
  • soovivad kooselu alustades luua ja arendada oma suhet teadlikult,
  • soovivad tugevdada oma juba toimivat kooselu ja kogeda partneriga suuremat mõistmist ja lähedust.

Vastuvõtule registreerumiseks helistage Nova Vita kliiniku registratuuri tel. +372 605 9606 või kirjutage novavita@novavita.ee