Nova Vita Kliinikus alustati teaduskoostööd, mille käigus uuritakse munaraku ja embrüo kasvukeskkonda. Uuringu eesmärgiks on mitteinvasiivse munaraku ja embrüo diagnostika meetodite juurutamine Eestis. Koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskusega soovime luua diagnostilisi meetodeid, mis võimaldaksid follikulaarvedeliku ja granuloosrakkude põhjal hinnata kaudselt munaraku eluvõimelisust, arengupotentsiaali ja geneetilist koostist. Sellised meetodid aitaksid tulevikus kergemini valida siirdamiseks kõige tervemast munarakust arenenud embrüo ning nende kasutamine aitaks tulevikus paare, kellel esineb korduvaid raseduse katkemisi või ebaõnnestunud IVFi protseduure.
Uuringus kasutatakse ainult bioloogilist materjali, mida ei kasutata patsientide viljatusravis.
Mitteinvasiivseteks diagnostilisteks meetoditeks kasutatakse bioloogilist materjali, mis on munasarjas otseses kokkupuutes munarakuga: follikulaarvedelik ja granuloosrakud. See materjal kogutakse tavapärase munasarja punktsiooni käigus, kuid seda ei säilitata ega kasutata IVF edasistes protseduurides.
Nova Vita Kliinikus viljatusravil olevad patsiendid saavad anda nõusoleku munarakku ümbritseva follikulaarvedeliku ja granuloosarakkude loovutamiseks. Uuringus osalemine on patsientidele vabatahtlik ja sellest on võimalik igal ajamomendil loobuda.
Uuringu teostamiseks on väljastatud Eetikakomitee luba.
Lisainfot uuringu ja selles osalemise kohta on võimalik saada meie kliiniku sõbralikelt töötajatelt. Teadusuuringut koordineerib vastutav embrüoloog Kristine Roos, kes omab magistrikraadi biomeditsiinis.